NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 30.05.2021 r.

• Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • W poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP.
  • We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8:00 w kościele parafialnym i na Woli Góreckiej. Uroczysta suma z procesją eucharystyczną do IV ołtarzy o godz. 10:00. I ołtarz przy domu Macieja Bednarczyka, II przy domu rodziny Gratkowskich, III przy pomniku Stulecia
  • Odzyskania Niepodległości – przygotowuje Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Górki, IV przy pomniku Grunwaldzkim – przygotowują strażacy.
  • W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko-charytatywny.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek wizyta u chorych od godz. 14:30. W niedzielę po Mszach św. adoracja i po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  • Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Agnieszki Klimkowskiej.
  • Sprzątanie: -podziękowanie nr 191-197; -zapraszam nr 200a-205.
    PON: +Tadeusz Ruchlewicz  – int. od Izabeli i Aleksandry z rodzinami (18:00)
    WT: +Tadeusz Ruchlewicz  – int. od żony (18:00)
    ŚR: +Tadeusz Ruchlewicz  – int. od syna z rodziną (18:00)
    CZW: +Irena w 8. rocznicę śmierci i Henryk Florczak (8:00 Wola)
    o liczne powołania kapłańskie, zakonne w parafii, w Polsce i na świecie – int. od róży św. Jana Pawła II (10:00)
    PT: +Jan Florek (16:30)
    +Tadeusz Ruchlewicz  – int. od wnuków Justyny, Jarka i Edyty (18:00)
    SOB: +Maciej Wójcik – int. od rodziców i sióstr (18:00)
    N: dziękczynna za 40 lat życia małżeńskiego Elżbiety i Jana Futyma i o błogosławieństwo dla jubilatów (8:00)
    +Ryszard Klimkowski w 8. rocznicę śmierci (11:00)

Sołtys i Rada Sołecka informują, że w niedzielę 6 czerwca po każdej Mszy św. będzie prowadzona zbiórka z przeznaczeniem na operację serduszka ratującego życie Kubusia Zwierzchowskiego z Bliznego. Wpłaty można również przekazywać poprzez portal siepomaga.pl/kubusiowe-serduszko.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 22.05.2021 r.

• Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Jutro będziemy obchodzić parafialną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Msze św. o godz. 8:00, 11:00 i 18:00.
  • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Módlmy się za kapłanów i prośmy o nowe powołania do życia kapłańskiego.
  • W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
  • Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Florek.
  • Sprzątanie: -dziękuję 184-189a; -zapraszam nr 191-197.
    PON: +Tadeusz Ruchlewicz – int. od córki Urszuli z mężem (8:00)
    +Tadeusz Florek – int. od Mariana i Macieja Bednarczyk z rodzinami (11:00)
    WT: +Józef Wiszyński – int. od Teresy i Leszka z rodziną (18:00)
    ŚR: +Tadeusz Florek – int. od Jadwigi i Edwarda Graboń (18:00)
    CZW: +Tadeusz Florek – int. od Katarzyny i Krzysztofa Oleksak (18:00)
    PT: +Wojciech Jakiel – int. od kolegów z Posady Jaćmierskiej (16:30)
    +Tadeusz Florek – int. od Tadeusza Futyma z rodziną (18:00)
    SOB: +Maria, Adolf, Ludwik, Maria Hędrzak, Józef, Helena Florczak i Henryk Wiraszka (18:00)
    N: +Edward, Maria Florczak, Wanda, Adam Szteliga (8:00)
    +Edward Stankiewicz w 6. Rocznicę śmierci – int. od żony i wnuka Bartosza (9:30)
    +Ks. Józef Bednarczyk – int. od parafian z Głojsc (11:00)

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16.05.2021 r.

• Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Nozdrzcu, Ustrzykach Dolnych i Wisłoku Wielkim sześciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu przyjmie święcenia diakonatu (Transmisja Ustrzyki D., godz. 11:00).
  • Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w najbliższą niedzielę.
  • W sobotę w Bazylice Archikatedralnej dziewiętnastu diakonów otrzyma święcenia prezbiteratu.
  • Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Mieczysławy Michalskiej.
  • Sprzątanie: -dziękuję 178a-183; -zapraszam nr 184-189a.
    PON: +Artur Winczowski (18:00)
    WT: +Mieczysław Florek z nr. 66 (18:00)
    ŚR: +Tadeusz Florek – int. od LKS Górki (18:00)
    CZW: +Tadeusz Florek – int. od sąsiada Mariana (18:00)