III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022 r.

• Dzisiaj przeżywamy VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które rozpoczyna XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  • Rozpoczął się maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Dzisiaj nabożeństwo majowe będzie po sumie połączone z comiesięczną adoracją.
  • We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu polecajmy w modlitwach naszą Ojczyznę w 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  • W środę wspomnienie św. Floriana, patrona m.in. strażaków, hutników, kominiarzy i piekarzy.
  • W piątek Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Posługa u chorych w piątek od godz. 13:30.
  • W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
  • W przyszłą niedzielę na sumie dzieci z klasy III SP będą pierwszy raz w pełni uczestniczyły w Ofierze Mszy Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 16:00.
  • Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Janusza Fuksy.
  • Sprzątanie: podziękowanie nr 132-139, zapraszamy rodziców dzieci komunijnych.
    PON: +Genowef, Władysław, Felicja Graboń – od Moniki i Andrzeja (18:00)
    WT: +Roman Futyma z nr 182 (8:00)
    +Adam, Maria Kędra (9:30)
    w int. Ojczyzny (11:00)
    ŚR: +Andrzej, Helena, Kazimiera, Bronisław, Edward Florek – od Moniki i Andrzeja (18:00)
    CZW: +Maciej Wójcik w 10. rocznicę śmierci – int. od rodziców i sióstr (18:00)
    PT: +Jan Florek (16:30)
    +Marian Lasek (18:00)
    SOB: +Robert Matracki – int. od przyjaciół Konrada (18:00)
    N: +Józef, Maria, Waldemar Bogacki, Władysław, Helena, Zdzisław Fuksa, Jerzy, Emilia, Józef, Andrzej, Alicja Gazdowicz (8:00)
    w int. dzieci pierwszokomunijnych (11:00)

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24.04.2022 r.

• Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Składka do puszek na Caritas.
  • W poniedziałek Święto św. Marka, ewangelisty.
  • We wtorek Uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski. Jest to dzień imienin Księdza Prałata. Solenizanta obejmujemy modlitwą.
  • W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie bezpośrednio po Mszy św. porannej.
  • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
  • Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Małgorzaty Wysogląd.
  • Sprzątanie: podziękowanie nr 128-131a, zapraszamy nr 132-139 (zapraszam także mężczyzn do rozebrania dekoracji świątecznej).
    PON: +Emilia, Tadeusz Futyma (18:00)
    WT: +Piotr Florczak – int. od koleżanek i kolegów z SP w Górkach (18:00)
    ŚR: +Maria, Andrzej, Barbara Leszczyk i Krystyna Pelc (18:00)
    CZW: o Boże błogosławieństwo dla Jakuba z racji urodzin (18:00)
    PT: +Tadeusz Dobek – int. od koleżanek z pracy synowej (16:30)
    +Adam Florek – int. od córki Bożeny z rodziną (18:00)
    SOB: +Tadeusz Florek w 13. rocznicę śmierci (18:00)
    N: +Jan w rocznicę śmierci i Bogumiła Szmyd (8:00)
    dziękczynna w 1. rocznicę urodzin Zuzanny – o zdrowie i dalsze błogosławieństwo (11:00)

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY – 18.04.2022 r.

• Trwamy w Oktawie Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania zmartwychwstania Chrystusa.
  • W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.
  • Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Alfredy Winczowskiej.
  • Sprzątanie: zapraszamy nr 128-131a.
    WT: +Jan Kij (18:00)
    ŚR: +Janina Futyma w 3. rocznicę śmierci (18:00)
    CZW: dziękczynna w 25. urodziny z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej (18:00)
    PT: +Ludmiła Konieczna – int. od Agnieszki Marek i Grażyny Wierzbickiej (16:30)