XXXI  Niedziela zwykła – 04.11.2018 r.

* Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. adoracja, po sumie zmiana tajemnic różańcowych. W tym miesiącu w dni powszednie po każdej Mszy św. będziemy się modlić za zmarłych, których imiona zostały wypisane na kartkach wypominkowych.

* W piątek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
* W sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża.
* Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w przyszłą sobotę (10.11.2018).

* W niedzielę Narodowy Dzień Niepodległości – 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W naszym kościele odbędzie się Msza św. dziękczynna o godz. 11:00 za odzyskaną wolność. Po Mszy św. w uroczystej procesji przejdziemy pod pamiątkowy krzyż i obelisk, które zostaną poświęcone. Na tę historyczną uroczystość zapraszam parafian, a także poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Agnieszki Cecuła.
* Sprzątanie: -podziękowanie nr 18-21; -zapraszamy nr 22-26.

* Msze św. z modlitwą wypominkową w dni powszednie zawsze o godz. 17:00. W piątek na Woli Góreckiej o godz. 15:30.
PON: +Maciej Wójcik int. od rodziców i sióstr
WT: w 40. urodziny Krzysztofa Biedki
ŚR: +Wanda Dudek
CZW:+Józef, Maria, Waldemar Bogacki, Stanisław, Julia, Franciszek i Karolina Fuksa i Katarzyna Wolańska (miesięczna)
PT: +Bronisława Florek int. od siostrzeńca Jana z rodziną
SOB: +Mieczysław Florek int. od Agaty Pięta z rodziną
N: +Andrzej Kędra w 3 rocz. śmierci (8:00)
+Mariusz Stankiewicz (w 3 rocz. śmierci) i Bernarda Stankiewicz (9:30)
za Ojczyznę w 100 rocz. odzyskania niepodległości (11:00)

XXX  Niedziela zwykła – 28.10.2018 r.

* W środę ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00.
* We wtorek różaniec o godz. 16:30.

* W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą o godz. 8:00, 9:30 (na Woli Góreckiej z procesją na cmentarz) i o 13:00 w kościele parafialnym Msza św. i procesja ze stacjami i modlitwą za zmarłych- na cmentarzu. W tym dniu przed cmentarzem będzie przeprowadzona zbiórka do skarbonek na wywóz kontenera i utrzymanie czystości na cmentarzu.

* We piątek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu będą: o godz. 9:00 i o 17:00 w kościele parafialnym, o 15:30 (na Woli). Wtedy rozpoczniemy modlitwy wypominkowe za zmarłych, którzy odeszli w mijającym roku. Zapraszam rodziny do odebrania symbolicznego znicza- przekazywanego przez proboszcza. Zapraszam przedstawicieli tych rodzin do udziału w tych wypominkach i procesji na cmentarz.

* Informacja o odpustach

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
* W piątek po godz. 14:00 wizyta u chorych.

* Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w przyszłą sobotę (10.11.2018)
* W niedzielę po Mszach św. adoracja, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Mieczysławy Michalskiej.
* Sprzątanie: -podziękowanie nr 12-16; -zapraszamy nr 18-21.

PON: +Tadeusz Florek
WT: w 25 rocz. ślubu Magdaleny i Dariusza Winczowskich (16:30)
ŚR: +Emilia Futyma od rodziny Pilszak i Trela z Grabownicy
CZW:+Henryk Florek od rodziny Kędra (8:00)
+Jan, Danuta Ciepiela int. od dzieci (9:30)
PT: ad intentionem dantis (9:00)
+Helena i Tadeusz Lutecki od Adama z rodziną (15:30)
+ Alicja Florek mies. (17:00)
SOB: +Józef, Maria i Adam Florek
N: + Aleksander i Aleksandra Futyma w rocz. śmierci (8:00)
+Edmund, Emilia i Stanisława Ruchlewicz od Adama z rodziną (9:30)
+Józef Żebrowski od rodziny Adamiak (11:00)

* W imieniu własnym i Parafii bardzo serdecznie dziękuję zarządowi LKS Górki za całoroczne koszenie trawy przy kościele i plebanii.

XXIX  Niedziela zwykła – 21.10.2018 r.

* Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny – będziemy się modlić w intencji misji i misjonarzy. W naszej parafii trzecia niedziela miesiąca jest niedzielą inwestycyjną – składamy ofiary na renowację drewnianego kościoła. W tych dniach przejdą także rejonowi po domach, aby zebrać ofiary na wieżę i renowację drewnianego kościoła.

* Dzisiaj w Brzozowie o godz. 11:00 będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce JE Ks. Abpa Salvatore Pennacchio, podczas której Kolegiata Brzozowska zostanie podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej. Ruch na ulicy Mickiewicza na całej szerokości placu kościelnego będzie zamknięty. Tam wystawione będą ławki i krzesła, a przed kościołem w bramie głównej umieszczony będzie telebim. Celebracje liturgiczne transmitowane będą przez Radio „Fara” z  możnością oglądania obrazu na żywo przez internet. Transmisja live

* W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
PON: św. Jana Pawła II
ŚR: bł. Jana Balickiego
SOB: św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

* Kończy się miesiąc październik, przypominam o trwających nabożeństwach różańcowych. Na wspólną modlitwę różańcową i spotkanie w tym tygodniu zapraszam kandydatów do bierzmowania. We wtorek kl. VI, w środę kl. VII, w czwartek kl. VIII, w piątek kl. III Gim.

* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Janusza Fuksy.
* Sprzątanie: -podziękowanie nr 5-11; -zapraszamy nr 12-16.

* Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. W naszych kościołach będą wspólne modlitwy wypominkowe. Karteczki wypominkowe znajdują się na stoliku darów, które z nazwiskami bądź imionami zmarłych będziemy wrzucać do skarbonki. Imiona wypisujemy w pierwszym przypadku np. Bronisław, Jan, Kamil, Maria, Władysław…

* Intencje:
PON: +Adolf (7. rocz.), Maria, Ludwik, Maria Hędrzak, Helena, Józef Florczak i Henryk Wiraszko
WT: +Marta Górniak w pierwszą rocz. śmierci – int. od kuzynki Sylwii Nogaj z rodz
ŚR: +Mieczysław Wiszyński (miesięczna)
CZW: dziękczynna w 45. rocz. ślubu
PT: +Kazimiera i Zdzisław Florczak, Michalina i Władysław Wiszyński i Artur Winczowski
SOB: +Tadeusz Wiszyński (miesięczna)
N: +Kazimiera Grela (8:00)
+Bolesław Graboń w 14. rocz. śmierci (9:30)
+Helena Futyma (11:00)