II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018 r.

·  Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu i początek naszych Rekolekcji Wielkopostnych. Po Mszach św. przed południem zbiórka do skarbonek ma misje. Po południu Gorzkie żale z nauką, Msza św., następnie nauka stanowa dla małżeństw.

· W środę spotkanie kandydatów do bierzmowania (kl. VII, kl. II i III gim.).

· We czwartek rozpoczyna się miesiąc marzec, poświęcony czci św. Józefa.
· W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
· W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:00.

· W sobotę po Mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
· W niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
· W przyszłą niedzielę do naszej parafii przyjedzie kleryk z przemyskiego Seminarium.

· Różaniec poprowadzi róża Mieczysława Grabonia.
· Sprzątanie – podziękowanie nr 27-33 – zapraszamy nr 35-42.

· Msze św. w tym tygodniu będą: w poniedziałek i wtorek o godz. 9:00 i 17:00, w pozostałe dni o 17:00.
PON: +Marta Skarbowska (miesięczna) (9:00)
+Helena Szałajko – int. od syna Stanisława z żoną (17:00)
WT: +Maria Rymarowicz – int. od Henryki Sokalskiej z rodziną (9:00)
+Tadeusz Wiszyński (17:00)
ŚR: +Wiesław Masłyk – int. od siostry z rodziną
CZW: +Mieczysław Florek – int. od żony Mieczysławy
PT: +Alicja Florek (miesięczna)
SOB: +Antonina Milczanowska – int. od pracowników Przedsiębiorstwa Nasiennego w Sanoku
N: +Kazimiera, Piotr i Wiesław Grela (8:00)
+Andrzej (w 25. rocz.), Stanisław, Wiktoria Osiadły (11:00)

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018 r.

· Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu i 3. miesiąca, w czasie której składamy ofiary na inwestycje. O godz. 16:00 Gorzkie żale, a następnie Msza św.

· Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Urszuli Sobolak.
· Sprzątanie: -podziękowanie nr 22-26; -zapraszamy nr 29-33.

· W piątek wspólna Droga Krzyżowa o godz. 17:00.
· W przyszłą niedzielę – II Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W tym dniu porządek nabożeństw (Mszy św.) bez zmian. Po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla małżeństw.
· W przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami . Jest to niedziela “Ad Gentes”, wtedy będzie zbiórka do skarbonek na misje.

· Msze św. w tym tygodniu zawsze o godz. 17:00, na Woli w piątek o 15:30.
PON: +Wiesław Masłyk – int. od syna Krzysztofa z rodziną
WT: +Emilia Futyma – int. od rodziny Barczyków z Moszczanicy
ŚR: +Jadwiga Graboń – int. od rodziny Hędrzak
CZW: +Artur Winczowski – int. od sąsiadów Zofii i Adama Wójcik
PT: o zdrowie dla Romana (15:30)
+Irena i Henryk (18. rocz.) Florczak (17:00)
SOB: +Mieczysław Wiszyński (miesięczna)
N: dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo (8:00)
+Radosław Ciepiela w 2. rocz. śmierci (9:30)
+Andrzej Florek w 30. rocz. śmierci (16:00)

· DAR-MED (Fundacja W Trosce o Życie) od 1 marca br. otwiera w Brzozowie przy ul. Rynek 6a Dzienny Dom Pobytu. Więcej informacji

VI Niedziela zwykła – 11.02.2018 r.

· Dzisiaj XXVI Światowy Dzień Chorego – jest to czas modlitwy, pamięci i troski oraz okazania chrześcijańskiej miłości naszym chorym. Także dzisiaj rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do abstynencji i modlitwy o trzeźwość.

· W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca czas 40 dniowego przygotowania do Wielkanocy. Pragniemy przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość, zatroszczyć się o własną duszę. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych  – post ilościowy i jakościowy. Obowiązuje wszystkich – bez możliwości dyspensy.
· W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:00. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16:00.

· Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Sylwestra Bani.
· Sprzątanie: -podziękowanie nr 16-21; -zapraszamy nr 22-26.

· Msze św.: w poniedziałek o 8:00, w środę dodatkowa o 9:00, w piątek po Drodze Krzyżowej.
PON: +Bronisława Florek – int. od Ludwiki i Edwarda Florek (8:00)
WT: +Lesław Masłyk – int. od rodziny Knurek i Wojtoń
ŚR: +Kazimiera, Zdzisław Florek i Artur Winczowski – int. od kuzynów (9:00)
+Helena Susło – int. od córki Doroty z rodziną (17:00)
CZW: +Mieczysław Florek – int. od rodziny Komisarz
PT: +Marta Górniak – int. od koleżanek i kolegów ze szkoły w Górkach
SOB: +Lesław Florczak
N: +Kazimierz i Helena Wójcik (rodzice) oraz Helena (8:00)
+Bernarda i Mariusz Stankiewicz (9:30)
+Marta Skarbowska – int. od kolegów i koleżanek z pracy (16:30)

· W ostatnią sobotę stycznia odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej i Komitetu Budowy Wieży, na którym omówiono sprawy gospodarcze minionego i bieżącego roku. Informuję, że zostało zakończone murowanie wieży. Teraz trzeba postawić krzyż przy pomocy dźwigu, okuć blachą i zabezpieczyć strop. Dotychczas wykonawcy wypłacono kwotę 150 000 zł, całość dzieła wg kosztorysu wynosi 200 000 zł, w tym roku będziemy stopniowo zbierać potrzebne środki. W tym miesiącu po raz pierwszy. Ofiary na cały rok to kwota 250 zł od rodziny. Na ogrzewanie i organistę przy sprzątaniu, bądź na tacę składać będziemy kwotę 70 zł.

· Kolejna sprawa to porządek na cmentarzu i przed nim. W najbliższym czasie zostanie wywieziony ostatni raz kontener, który będzie zlikwidowany wraz z kompostownikiem. Apeluję kolejny raz do parafian, aby zabierać wypalone znicze oraz wieńce po pogrzebie do własnych worków na śmieci. Jeszcze raz apeluję o wspólną troskę, odpowiedzialność i zachowanie czystości na cmentarzu. Za wykonanie piwniczki opłacamy placowe 250 zł na porządkowanie cmentarza.