Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018 r.

* Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca i Akt oddania. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny.

* W piątek wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Apostoła.
* W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca.

* W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Będzie adoracja. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Heleny Bani.
* Sprzątanie: -podziękowanie nr 33-40; -zapraszamy nr 42-50

* W pierwszą sobotę miesiąca będzie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

* Przypominam o porządku na cmentarzu. Nie rzucajmy kwiatów z doniczkami pod płot. Kwiaty z ziemią można zostawić w kompostowniku. Plastikowe doniczki i wypalone znicze zabieramy do domu.

* Msze św. w tygodniu w poniedziałek i wtorek o godz. 8:00. W pozostałe dni o godz. 17:00. Na Woli Góreckiej w piątek o godz. 15:30.
* Intencje:
PON: +Bolesław Bednarczyk od dyrekcji i grona pedagogicznego SP w Jaśle (8:00)
WT: +Tadeusz Wiszyński miesięczna. (8:00)
ŚR: +Andrzej Wolański w 18 rocz. śmierci.
CZW: +Tadeusz Samborski int. od rodziny Łukaszewskich.
PT: +Gabriel Węgrzyn int. od Marii Garbińskiej z Humnisk.
SOB: +Helena Futyma int. od Romana z rodziną.
N: +Stefan Mazur w rocz. śmierci (8:00)
+Alicja Florek miesięczna (11:00)

XXXIII Niedziela zwykła – 18.11.2018 r.

* Na wstępie ogłoszeń pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przygotowali piękną uroczystość rocznicową. Za przygotowanie i sfinansowanie pomnika na Stulecie Odzyskania Niepodległości dziękuję Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Górki i panu Sołtysowi Grzegorzowi Ostrowskiemu, który kierował całością prac, panu Radnemu Grzegorzowi Florkowi za przygotowanie planów i uzyskanie pozwolenia na postawienie krzyża i pomnika, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej panu Karolowi Stankiewiczowi, nauczycielom i panu organiście za przygotowanie pięknej patriotycznej akademii, a także wszystkim uczniom zaangażowanym i występującym w akademii. Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach i Woli Góreckiej oraz fotografom za udokumentowanie tej uroczystości i Mateuszowi Bednarczykowi za przygotowanie gazetki do gabloty.

* Dzisiaj przedostatnia niedziela roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i 11. rocznica konsekracji naszego kościoła.

* Wspomnienia liturgiczne:
WT: św. Rafała Kalinowskiego
ŚR: Ofiarowanie NMP
CZW: św. Cecylii
SOB: św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
N: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Małgorzaty Wysogląd.
* Sprzątanie: -podziękowanie nr 27-32; -zapraszamy nr 33-40.

* Msze św. z wypominkami w tym tygodniu o godz. 17:00. Msza św. na Woli Góreckiej w piątek o godz. 15:30.
PON: +Genowefa i Augustyn Podulka i Tadeusz Borek
WT: ++z rodziny Bednarczyk
ŚR: +Helena Wojnar w 5. rocz. śmierci i Stanisław Wojnar
CZW: +Ryszard Samiec – int. od posła Bogdana Rzońcy
PT: +Dorota, Roman, Marianna, Henryk Pietranowicz i Stefania Wilk
SOB: +Mieczysław Wiszyński (miesięczna)
N: +Janina i Józef Bania – int. od brata Mieczysława (8:00)
+Ks. Józef Bednarczyk (11:00)

XXXII Niedziela zwykła – 11.11.2018 r.

* Dzisiaj 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Po sumie poświęcenie krzyża i obelisku. W liturgii Kościoła wspominamy św. Marcina – odpust w Przysietnicy.

* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Heleny Osiadły.
* Sprzątanie: -podziękowanie nr 22-26; -zapraszamy nr 27-32.

* W przyszłą niedzielę przypada składka inwestycyjna, która zamiast inwestycji będzie przeznaczona na wywóz kontenera z przed cmentarza. W ostatnich tygodnia kontener został wywieziony dwa razy – kwota 975 zł za 1 kontener. Jeszcze raz apeluję, aby porządkowanie grobów nie obciążało wydatków parafii.

* Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek o 8:00, w pozostałe dni o godz. 17:00. Msza św. na Woli Góreckiej w piątek o godz. 15:30.
* Intencje:
PON: +Alfreda Bochenek w 6. rocz. śmierci i Klemens (8:00)
WT: +Tomasz Sobolak – int. od brata Jana z rodziną
ŚR: +Artur Winczowski – int. od kuzynów
CZW: +Emilia Futyma w pierwszą rocz. śmierci
PT: +Jan, Felicja i Mieczysław Surowiak (15:30)
+Adam i Wanda Szteliga, Edward i Maria Florczak (17:00)
SOB: +Wiesław Masłyk – int. od Marii i Tadeusza Kędra
N: +Lesław Florczak (8:00)
+Genowefa i Stanisław Klimkowscy (9:30)
+Tadeusz Witek – int. od żony i dzieci (11:00)