V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

· Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu i 3. miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna.
· W poniedziałek Uroczystość św. Józefa.

· W tym tygodniu rozpoczynają się spowiedzi w dekanacie . W naszej parafii we czwartek od 14:00 do 17:30. Na Woli od 15:00 do 16:00.

· W piątek w Radymnie rozpoczyna się XXV Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej .
· W przyszłą niedzielę poświęcenie palm na Mszach św. przed południem.

· Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Mieczysławy Michalskiej.
· Sprzątanie: -podziękowanie nr 52-55; -zapraszamy nr 56-62.

· Pod wpływem parafian zmieniłem decyzję i zatrzymałem kontener przy cmentarzu na pewien czas. W tym tygodniu był on wywieziony – koszt wywózki to 970 zł. Jeszcze raz apeluję do wszystkich, aby pochopnie i lekkomyślnie nie napełniać kontenera. Nie ma sensu wydawać takich pieniędzy, jeżeli każdy płaci za wywóz swoich odpadów. Nie chcę tworzyć kolejnego funduszu czy też przeznaczać niedzielną składkę. Nie wyrzucajmy też odpadów pod ogrodzenie i nie zaśmiecajmy cmentarza. W ubiegłym tygodniu zostały zebrane 3 duże wory takich odpadów. Apeluję też do parafian, którzy mieli pogrzeby w rodzinie, aby w odpowiednim czasie zabrać wieńce we własnym zakresie.

· Burmistrz Brzozowa zaprasza na spotkanie informacyjne dot. dofinansowania do wymiany kotłów grzewczych – 22.03 br. tj. czwartek w BDK o godz. 17:00.
· Państwowy Inspektorat Sanitarny informuje o bezpłatnych szczepieniach dzieci przeciw pneumokokom. Można szczepić dzieci do 5 roku życia, które nie otrzymały takiej szczepionki. Zgłoszenia u lekarzy pierwszego kontaktu.
· Sołtys Turzego Pola apeluje o pomoc dla poszkodowanego w wyniku pożaru. Zbiórka do skarbonek na ten cel będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św.

PON: +Józef Florek – int. od żony
WT: +Mieczysław Pyrcz – int. od Adama i Małgorzaty Wójcik
ŚR: +Marian Superson w 5. rocz. śmierci
CZW: +Emilia Futyma (miesięczna)
PT: +Grażyna Piotrowska (15:30)
+Bronisława Florek – int. od Bogusławy i Marka Florek z rodziną (17:00)
SOB: +Mieczysław Wiszyński (miesięczna)
N: +Julian (w 4. rocz.), Adam Winczowski, Anna i Szczepan Korfanty (8:00)
+Antoni Florek (9:30)
+Tadeusz Witek w 4. rocz. śmierci – int. od żony i dzieci (11:00

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

· Wczoraj rozpoczęła się Nowenna do św. Józefa przed uroczystością, która przypada 19 marca.

· Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszam na krótkie spotkanie Radę Duszpasterską. Rejonowych proszę o zabranie list z rejonów.
· Przyszła niedziela to 3. miesiąca, kiedy przypada nasza składka inwestycyjna. Dotyczy to tych parafian, którzy chcą złożyć ofiary na wieżę lub na ogrzewanie.
· Informacja dot. rachunków wpłat: jeżeli ktoś z parafian nie otrzymał rachunku wpłaty z ubiegłego roku, to proszę o kontakt ze mną lub z p. Janem Florkiem.

· Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Janusza Fuksy.
· Sprzątanie: -podziękowanie nr 43-51; -zapraszamy nr 52-55.

· Centrum Medyczne MEDYK oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Górki zapraszają na spotkanie z lekarzem onkologiem na temat profilaktyki chorób nowotworowych. Spotkanie odbędzie się 12.03 br., tj. jutro o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej na sali gimnastycznej. Szczegóły na afiszu w gablocie.

· Msze św. w tym tygodniu będą: w poniedziałek i czwartek o godz. 8:00, w pozostałe dni o godz. 17:00.
PON: +Helena Szałajko – int. od rodziny Dudek i Szałajko (8:00)
WT: +Tadeusz Futyma w 2. rocz. śmierci
ŚR: +Marta Górniak – int. od cioci Lotki z rodziną
CZW: +Lesław Masłyk – int. od bratanka Krzysztofa z rodziną (8:00)
PT: +Maria Rymarowicz – int. od Zofii Sokalskiej, Lesława i Haliny z rodz. (15:30)
+Janina Niezgodzka (17:00)
SOB: w int. Jolanty w 50. urodziny
N: +Franciszek i Adam Jonarski (8:00)
+Antoni Florek – int. od Cecylii i Jana Florek z dziećmi (9:30)
+Franciszek (w rocz. śmierci), Ludwik, Zofia i Maciej Wójcik (11:00)

III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018 r.

· Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Pośród nas jest przedstawiciel Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, który w imieniu wspólnoty seminaryjnej podziękuje za całoroczną pomoc dla alumnów. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

· Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Florek.
· Sprzątanie: na 7 ogłoszonych numerów, przyszły tylko 3 osoby: Anna Myćka, Maria Komisarz i Zuzanna Podulka; -zapraszamy nr 43-51.
· Na stoliku darów znajdują się świece wielkanocne „Caritas”, które możemy nabyć za kwotę 7 zł.

· Z inicjatywy Papieża Franciszka jest propozycja „24 godzin dla Pana” w dniach 9 i 10 marca br. W naszej archidiecezji jest wyznaczonych kilka kościołów stacyjnych – najbliższy dla nas w Brzozowie, gdzie będzie adoracja w piątek od godz. 12:00 do północy. W naszej parafii takie modlitwy będą w piątek od 17:00 do północy.

· W piątek 16 marca br. odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej informacji podczas spotkania, które odbędzie się 12.03.2018r. w brzozowskiej Bazylice o godz. 18.30 (po mszy świętej). Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie. Więcej informacji

PON: +Maciej Wójcik – int. od rodziców i sióstr (miesięczna)
WT: +Józef, Stanisława, Zofia, Aniela, Władysław, Wiktor Futyma i Wawrzyniec Florek
ŚR: +Zofia Florek – int. od Jadwigi Florek