III Niedziela Adwentu – 16.12.2018 r.

* Dzisiaj III Niedziela Adwentu, która jest nazywana Niedzielą Radości z powodu zbliżających się świąt.

* Od jutra bezpośrednie, liturgiczne przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tych dniach przyzywamy Zbawiciela, śpiewając Wielkie Antyfony, które Go zapowiadają.

* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Mieczysława Grabonia.
* Sprzątanie: -podziękowanie nr 54-59; -zapraszamy nr 60-65 w sobotę wieczorem.

* W środę od godz. 9:00 wizyta u chorych, których wcześniej należy zgłosić.
* W środę po południu – od 14:30 do 17:30 spowiedź świąteczna w naszej parafii. Na Woli od godz. 15:00 do 16:00.

* W tym roku Wigilia przypada w poniedziałek, dlatego kościół chcemy przygotować już przed niedzielą. Główne prace będą w sobotę od rana do wieczora. Do młodzieży, która będzie kierować tymi pracami niech dołączy też młodzież z rejonu sprzątających. Zapraszam także mężczyzn, aby przed południem przygotowali choinki i rozciągnęli światełka. Sprzątanie byłoby ok. godz. 18:00.

* Msze św. w tym tygodniu będą w poniedziałek o godz. 17:00, od wtorku do piątku o godz. 18:00, w sobotę o godz. 8:00.
* Intencje:
PON: +Kazimiera Florczak – int. od Stanisława Szałajko z rodziną (17:00)
WT: +Marek Dudek – int. od żony (18:00)
ŚR: +Andrzej Osiadły, Stefania, Ludwik i Władysław Fiedeń (18:00)
CZW: +Lucyna
PT: +Antonia Milczanowska i Adam Florek (18:00)
SOB: +Wiesław Masłyk – int. od rodziny Zajdel i Wroniak (8:00)
N: +Antoni Jurkowski (8:00)
+Józefa, Adolf, Franciszek i Stefan Florek (9:30)
w int. Ewy Cecuła z okazji imienin – o Boże błogosławieństwo dla niej i dla rodziny – int. od rodz. Graboń (11:00)
w 18. urodziny Wiktorii Fuksa – int. od babci Alfredy (16:00)

* Na stoliku darów ofiarnych są wystawione opłatki, które można sobie zabrać w razie potrzeby, gdy wigilia zapowiada się liczniejsza.

II Niedziela Adwentu – 09.12.2018 r.

* Dzisiaj II Niedziela Adwentu oraz XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, po Mszach św. będzie zbiórka do skarbonek.

* We czwartek wspomnienie św. Łucji.
* W piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża.

* W dni powszednie Msza św. roratnia o godz. 17:00 z procesją z Dzieciątkiem Jezus i lampionami. Zachęcam rodziców i dzieci do udziału.

* Wczoraj na wieczornej mszy św. zostały poświęcone opłatki, które będą roznoszone od dzisiejszej niedzieli. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na zakup miedzianej blachy, aby dokończyć pokrycie dachu kościelnego. Jest propozycja, aby z każdej rodziny była złożona ofiara w kwocie 20 zł.

* Podziękowanie strażaków za ofiarę z racji roznoszenia kalendarzy: 3050 zł. Planowany jest zakup piły łańcuchowej, oraz umundurowania na kwotę 2000 zł.

* Na stoliku darów ofiarnych znajdują się świece Caritas, które możemy nabyć i złożyć ofiarę na Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Kwota – 5 zł.

* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Urszuli Sobolak.
* Sprzątanie: podziękowanie nr 51-53; zapraszamy nr 54-59.

PON: +Wiesław Masłyk – int. od sąsiadów Kędra
WT: +Marta Górniak – int. od wychowawczyni z SP w Górkach
ŚR: +Edward Florek – int. od żony w tydzień po śmierci
CZW: +Tomasz Sobolak – int. od pracowników SP w Górkach
PT: +Artur Winczowski – int. w pierwszą rocz. śmierci od Owsianych i Futymów
SOB: +Helena Szałajko – int. od wnuka Grzegorza z rodziną
N: +Andrzej Ruchlewicz (8:00)
+Władysław Wolanin w 7. rocz. śmierci – int. od syna z rodziną (9:30)
+Władysława Samborska – int. od syna Jacka z rodziną (11:00)

* Ogłoszenie Starosty Brzozowskiego i Burmistrza Brzozowa na temat scalenia gruntów: spotkanie odbędzie się 14.12.2018 tj. w piątek o godz. 17:30 w Domu Strażaka w Górkach.

I Niedziela Adwentu – 02.12.2018 r.

* Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczynamy Nowy Rok Duszpasterski pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Po Mszach św. adoracja, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
* We wszystkie dni Adwentu (oprócz niedziel) będzie Msza św. roratnia o godz. 17:00. Przed Mszą św. będziemy śpiewać godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. Na początku Mszy św. procesja z Dzieciątkiem Jezus i lampionami.

* W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek od 14:30 wizyta u chorych.

* W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 17:00 oraz o 15:30 na Woli. Na Mszy św. o godz. 9:00 rozdanie i poświecenie medalików dla dzieci klasy II SP. Zapraszam dzieci z rodzicami.

* W sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Duszpasterskiej w związku z niedzielnym roznoszeniem opłatków.

* W przyszłą niedzielę XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, będzie zbiórka do skarbonek.

* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Sylwestra Bani.
* Sprzątanie: podziękowanie nr 42-50; zapraszamy nr 51-53.

* W środę o godz. 11:30 przyjedzie krawiec do szkoły w sprawie strojów pierwszokomunijnych.

PON: +Lesław Masłyk – int. od Zofii i Andrzeja Błaż
WT: +Władysław, Stanisława i Tomasz Sobolak oraz Roman i Stanisława Olejko
ŚR: +Maciej Wójcik (miesięczna)
CZW: +Lucyna
PT: +Helena Susło – int. od kolegów z pracy Mariusza ADR Polska
SOB: +Władysław, Helena Fuksa, Jerzy, Emilia, Józef, Andrzej, Alina Gazdowicz (9:00)
+Edward, Helena i Grażyna oraz ++ z rodziny Ruchlewicz i Futyma (17:00)
N: +Bronisław i Kazimiera Wrona (8:00)
+Bronisława Florek – int. od bratanicy Janiny z mężem (11:00)

* Ogłoszenie Burmistrza Brzozowa: w środę 5 grudnia na rynku w Brzozowie będzie spotkanie ze św. Mikołajem. Kancelaria św. Mikołaja znajduje się w BDK i będzie otwarta od poniedziałku do środy w godz. 8:30-16:30.