Niedziela Miłosierdzia Bożego – 08.04.2018 r.

· Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego (odpust w Turzym Polu) – początek Tygodnia Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia i równocześnie informuję o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu. Codziennie przez cały rok na terytorium Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do skarbonek na Caritas. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

· Jutro Uroczystość Zwiastowania NMP (przeniesiona). Jest to Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia, aż do naturalnej śmierci.

· Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Heleny Bani.
· Sprzątanie: -podziękowanie nr 75-79; zapraszamy nr 80-88.

· Dyrektor Szkoły Podstawowej w Górkach i organizatorzy zbiórki dziękują za złożone datki na pomoc dla Olivii z Brzozowa. Zebrano kwotę 1 700 zł. Pomóżmy Olivii – nikt z rodziny nie zakwalifikował się na dawcę szpiku dla dziewczynki, dlatego 22 kwietnia od godz. 10:00 w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie przy ul. Parkowej 5 odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców w wieku od 18 do 40 roku życia. Szczegóły na plakacie.

· W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna dla tych, którzy nie złożyli ofiary u rejonowych – mogą ją złożyć w kościele.
· W przyszłą sobotę po Mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

· Msze św. w tym tygodniu zawsze o godz. 18:00 i większości dni o godz. 8:00.
PON: +Władysław i Stanisława Sobolak, Roman i Stanisława Olejko
WT: +Maria i Edward Florczak, Wanda i Adam Szteliga
ŚR: +Maciej Wójcik w 28. rocznicę urodzin
CZW: +Stanisław (w 4. rocz. śmierci) i Helena Wojnar
PT: +Antoni Florek – int. od rodziny Żuchowskich ze Wzdowa (16:30)
+Wiesław Masłyk – int. od Zofii i Andrzeja Błaż (18:00)
SOB: +Helena Susło – int. od córki Małgorzaty z rodziną
N: +Edward Graboń (8:00)
+Krystyna (w 10. rocz.) i Tadeusz (w 4. rocz.) Gmitrzyk (16:00)

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – 02.04.2018 r.

· Na początku pragnę serdecznie podziękować naszej młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu: Gracjan Osiadły, Adrian i Jakub Jonarscy, Gabriela Ząbkiewicz, Anita Florek oraz Agnieszka Cecuła i Grzegorz Florek.

· Trwa Oktawa wielkanocna, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do Niedzieli Miłosierdzia przygotujemy się poprzez nowennę.
· W Niedzielę Miłosierdzia dzieci z naszej szkoły powinny do Grobu Pańskiego przynieść skarbonki Caritas i złożyć je przy Grobie Jezusa.

· Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Heleny Osiadły.
· Sprzątanie: -podziękowanie nr 63-70; -zapraszamy nr 75-79.

· W środę będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie pod przewodnictwem o. Witko.

· W czwartek o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej odbędzie się inscenizacja o św. Janie Pawle II oraz o tematyce wielkanocnej. W związku z tym Msza św. w tym dniu będzie o godz. 17:00. Podczas przedstawienia będą zbierane dobrowolne datki na chorą Olivię z Brzozowa.

· W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
· W piątek od godz. 9:00 – wizyta u chorych – spowiedź i komunia św. wielkanocna. Proszę zgłosić chorych.
· W niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

· Msze św. w tym tygodniu zawsze o 18:00 z wyjątkiem czwartku – o 17:00, na Woli w piątek o 16:30.
WT: +Artur Winczowski – int. od żony Ludmiły
ŚR: ……………………………………………………………………….
CZW: +Maciej Wójcik (miesięczna) (17:00)
PT: +Antoni Florek – int. od Mariusza i Agnieszki (16:30)
+Jadwiga Graboń – int. od Matyldy Sowa (18:00)
SOB: +Zofia Florek – int. od Aliny Korfanty z rodziną
N: +Mieczysław Wiszyński (8:00)
+Stefan Florek (9:30)
+Władysław i Helena Fuksa, Jerzy, Emilia, Józef, Andrzej i Alicja Gazdowicz (11:00)

Niedziela Męki Pańskiej – 25.03.2018 r.

· Dziś Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Po Mszach św. zbiórka do skarbonek na poszkodowanego z Turzego Pola.

· Na początku tygodnia będą rozniesione karteczki z godziną adoracji. Harmonogram znajduje się też na naszej stronie internetowej.
· Wizyta u chorych ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną będzie w pierwszy piątek kwietnia – w Oktawie Wielkanocy.

· W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Program tych uroczystości jest w gablocie przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej.
· W Wielki Czwartek o godzinie 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Jezusa do Ciemnicy i początek adoracji.

· W Wielki Piątek o godzinie 14:00 Droga Krzyżowa w plenerze.
· Nabożeństwo Wielkiego Piątku o godz. 18:00. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły. W tym dniu rozpoczynamy również Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

· W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o godz. 11:00 i 13:00, na Woli 12:00. Nabożeństwo Wigilii Paschalnej po godz. 18:00.

· W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja o godz. 6:00.
· Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny tylko przed południem. W tych dniach świątecznych różaniec prowadzą przedstawiciele róż wg uznania.
· Następna po Wielkanocy niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego – wtedy będzie zmiana tajemnic różańcowych (zamiast w pierwszą niedzielę kwietnia).

· Sprzątanie: podziękowanie nr 56-62; zapraszamy nr 63-70 w sobotę po skończonych nabożeństwach.

· Nabożeństwa W. Czwartku, Piątku i Soboty na Woli Góreckiej o 16:30.
· Msze św. od poniedziałku zawsze o godz. 18:00. W środę tylko o 8:00.
PON: +Stanisław i Kazimiera Graboń
WT: +Tadeusz Wiszyński (miesięczna)
ŚR: o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i zdrowie dla rodziny (8:00)
CZW: +Antoni Florek – int. od rodziny z Humnisk (16:30)