II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 03.01.2021 r.

• W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Po Mszach św. błogosławieństwo kadzidła i kredy. Msze św. w porządku niedzielnym.
  • W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.
  • W niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta kończy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego. W polskiej tradycji kolędy śpiewamy aż do 2 lutego.
  • Różaniec  w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Agnieszki Klimkowskiej.
  • Sprzątanie: -podziękowanie nr 76-77a; -zapraszamy nr 78-78e.
    PON: +Zofia Florczak (17:00)
    WT: +Maciej Wójcik – int. od sióstr i rodziców (17:00)
    ŚR: +Lesław Florczak, Kazimiera, Bronisław Wrona (8:00)
    dziękczynna w 4. rocznicę urodzin Amelki z prośbą o Boże błogosławieństwo (11:00)
    CZW: +Stanisława, Franciszek, Franciszka, Stanisław Koziccy (17:00)
    PT: +Tadeusz, Ignacy, Helena (15:30)
    +Józef, Maria, Waldemar Bogacki, Władysław, Helena Fuksa, Jerzy, Emilia, Józef, Andrzej, Alicja Gazdowicz (17:00)
    SOB: +Roman Futyma w 2. rocznicę śmierci – int. od żony i dzieci (17:00)
    N: +Józef, Helena Susło (8:00)
    +Adam, Czesława, Andrzej Ruchlewicz (11:00)

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27.12.2020 r.

• Jutro Święto św. Młodzianków.
  • We czwartek zakończenie Roku Pańskiego 2020, nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16:00. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  • W piątek Nowy Rok 2021 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek nie będzie wizyty u chorych.
  • W niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.
  • Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Mieczysława Grabonia.
  • Sprzątanie: zapraszamy nr 76-77a.
    PON: +Krystyna Graboń – int. od Wiesławy (17:00)
    WT: +Krystyna Graboń – int. od Arka z rodziną (17:00)
    ŚR: dziękczynna w 40. rocznicę ślubu Jadwigi i Zygmunta – int. od dzieci (8:00)
    CZW: +Krystyna Graboń – int. od OSP Górki (16:00)
    PT: +Zofia, Bolesław, Marek Bukład (8:00)
    +Mieczysław Florek (9:30)
    +Mieczysław Wiszyński (11:00)
    SOB: +Helena, Ignacy, Tadeusz Florczak – int. od córki i siostry (17:00)
    N: +Edward Graboń (8:00)
    o Boże błogosławieństwo dla Ewy i Jej rodziny od Graboniów z Nowej Rudy (11:00)

IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020 r.

• Jutro w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 8:00 Msza św. i następnie rozpoczęcie adoracji. O godz. 17:00 zakończenie i Msza św. Możliwość spowiedzi w tym czasie.
  • We czwartek Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Apeluję do parafian o zachowanie religijnego charakteru Wigilii Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy kolędą, odczytaniem Pisma Świętego, modlitwą i łamiemy się opłatkiem.
  • Pasterka w naszej parafii będzie: o godz. 22:30 na Woli Góreckiej i o północy w kościele parafialnym. W Boże Narodzenie i w święto św. Szczepana oraz w niedzielę Świętej Rodziny Msze św. w porządku niedzielnym z Mszą o godz. 16:00.
  • W piątek, tj. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę święto św. Szczepana – pierwszego męczennika, po Mszach św. błogosławieństwo owsa.
  • W niedzielę święto Świętej Rodziny. Z racji dnia poświęconego też św. Janowi Apostołowi błogosławieństwo wina.
  • Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Mieczysławy Michalskiej.
  • Sprzątanie: -podziękowanie nr 66-71;
    PON: +Krystyna Graboń – int. od syna Rafała z rodziną (17:00)
    WT: +Krystyna Graboń – int. od córki Beaty z rodziną (17:00)
    ŚR: +Krystyna Graboń – int. od Matyldy (17:00)
    BN: +Bolesław i Władysława Ruchlewicz (22:30)