XXI Niedziela zwykła – 27.08.2017 r.

· Na początku pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na odnowienie malowideł w drewnianym kościele. Zbiórka na tacę wyniosła 610 zł, w kopertach było 1 130 zł, razem 1 740 zł.
· W parafii Długie na stadionie XXXIV Dożynki Archidiecezji Przemyskiej i XVII Województwa Podkarpackiego, o godz. 12:00 będzie Uroczysta Msza św. dziękczynna za zebrane plony, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi J.E. Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski.
· W dzisiejszą niedzielę w Komborni (nowo koronowany obraz) i Jodłówce będzie odpust ku czci MB Pocieszenia.

· Jutro w naszej parafii Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie z udziałem o. Józefa Witko o godz. 18:00.

· W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi. Apeluję do uczniów, żeby przez udział w sakramentach świętych przygotowali się na nowy rok szkolny. Szczególnie zapraszam dzieci klasy III i IV, które przez dziewięć kolejnych piątków przygotują się do rocznicy I Komunii św. w maju. W niedzielę adoracja z modlitwą o błogosławieństwo Boże dla uczniów.

· Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Heleny Osiadły.
· Sprzątanie: -podziękowanie nr 88-94, -zapraszamy nr 95-99.

· W sobotę 02.09 br. planowany jest wyjazd do Miejsca Piastowego na nabożeństwo Fatimskie z racji 100-lecia objawień oraz koronacji figury Matki Bożej w Miejscu Piastowym. Chętnych prosimy o zapisy do czwartku. Szczególnie zapraszam Rycerstwo Niepokalanej – w tym dniu nie będzie w naszej parafii spotkania.

PON: w 3. rocz. ślubu Anny i Preneja – dziękczynna z prośbą o łaski
WT: +Edward Sowa w 4. rocz. śmierci
ŚR: +Tadeusz Futyma – int. od Barczyków z Moszczenicy
CZW: +Jadwiga Graboń – int. od pracowników sklepu Kubuś