XXVII Niedziela zwykła – 08.10.2017 r.

· Dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W tym dniu po mszach św. będą zbierane ofiary do skarbonek na fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Meksyku.

· Wspomnienia liturgiczne: Środa – Św. Jana XIII Papieża, Piątek – Bł. Honorata Koźmińskiego. W tym dniu w naszej parafii będzie Nabożeństwo Fatimskie.

· Różaniec: Florek Maria.
· Sprzątanie: Podziękowanie 147 -158. Zapraszamy 159-169.

· Dziś po nabożeństwie wieczornym o 18:30 spotkanie z Radą duszpasterską i Komitetem budowy wieży. Informacja o budowie: wymurowano już 7 metrów, zostało 4 metry, krzyż na wieży będzie miał 6 metrów.
· W tym miesiącu radni przejdą po domach, aby zebrać ofiary na budowę wieży, której kosztorys opiewa na 200 000 zł. Dotychczas zebrano 147 000 zł.

· W środę spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 16:00
· Różaniec i msza św. zawsze o godz. 17:00. Na Woli w PT o 15:30.

PON: + Lesław Florczak int. od rodziny z Zagórza.
WT: + Tadeusz Futyma int. od chrześniaka Marka z rodziną.
ŚR: + Helena i Józef Susło int. od syna Jana z rodziną.
CZW: + Krzysztof Koterba int. miesięczna.
PT: W int. Bogu wiadomej (15:30).
+ Romana i Leopold Stalski int. miesięczna (17:00)
SOB: + Stanisław Graboń w 18 rocz. śmierci.
N: + Kornela, Wanda, Helena i Maria (8:00).
w int. Fabiana (5. ur.) i Nikola (1 ur.) (9:30)
+ Bronisława Florek int. od Marii Antoń (11:00)

XXVI Niedziela zwykła – 01.10.2017 r.

· Dzisiaj pierwsza niedziela października i początek nabożeństw różańcowych. Po Mszach św. przed południem adoracja, po sumie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15:30 przed nabożeństwem różańcowym poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci klasy II. Zapraszam na tę uroczystość dzieci wraz z rodzicami.

· Od jutra zmiana godzin Mszy św. i nabożeństw. – godz. 17:00, rozpoczynamy nabożeństwem różańcowym, następnie Msza św. Na Woli Msza św. o godz. 15:30.
· Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych i także do rodzinnego lub indywidualnego odmawiania różańca.

· Wspomnienia liturgiczne:
PON: św. Aniołów Stróżów
ŚR: św. Franciszka z Asyżu
CZW: św. Faustyny Kowalskiej
SOB: NMP Różańcowej

· Przypominam o ogólnopolskim wydarzeniu „Różaniec do granic”. Nasi parafianie pojadą z parafią Humniska – Mała Strona w sobotę o godz. 9:00 do Komańczy. Koszt przejazdu, gdy będzie cały autobus wyniesie niewiele ponad 10 zł za osobę.

· Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Mieczysława Grabonia.
· Sprzątanie: -podziękowanie nr 136-145; -zapraszamy nr 147-158.
· Spotkanie kandydatów na ministrantów w środę o godz. 16:00.

· W przyszłą niedzielę XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W tym dniu po Mszach św. będą zbierane ofiary do skarbonek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

PON: +Alicja Florek (miesięczna)
WT: +Tadeusz Futyma – int. od rodzin Miś, Trela i Pilszak
ŚR: +Teresa Dudek – int. w miesiąc po śmierci od Janiny i Jacka Superson
CZW: +Maciej Wójcik (miesięczna)
PT: +Jadwiga Graboń – int. z Róży im. św. Jana Pawła II
SOB: +Zofia Florczak (miesięczna)
N: +Edward Graboń w 13. rocz. śmierci (8:00)
+Tadeusz Florczak w 14. rocz. śmierci i Władysław Dżoń (9:30)
+Władysław, Helena, Franciszek, Karolina, Stanisław, Julia Fuksa i Katarzyna Wolańska (11:00)
+Kazimierz Kosztyła w rocz. śmierci oraz Aniela i Joachim (16:00)

XXV Niedziela zwykła – 24.09.2017 r.

· Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na renowację drewnianego kościoła. Ofiary w kopertach złożyło 35 rodzin, co dało kwotę 740 zł, na tacę złożono 750 zł.

· Wspomnienia liturgiczne:
PON: bł. Władysława z Gielniowa
ŚR: św. Wincentego à Paulo
CZW: św. Wacława, męczennika
PT: Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
SOB: św. Hieronima

· W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik – poświęcony modlitwie różańcowej. Po Mszach św. adoracja, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

· W związku z miesiącem Różańca Świętego i wspomnieniem MB Różańcowej 7 października – w całej Polsce jest organizowany „Różaniec do granic”. Nasz dekanat uda się w tym dniu na modlitwy do Komańczy. Zachęcam parafian oraz przedstawicieli róż o włączenie się w to dzieło modlitewne. Z parafii naszego dekanatu pojedzie kilka autokarów, my możemy się przyłączyć do innych parafii. Proszę o zgłoszenia na ten wyjazd w tym tygodniu (wyjazd w godzinach rannych – początek nabożeństw o 11:00, powrót w godz. popołudniowych).

· Pielgrzymka do Częstochowy i Krakowa: 21.10 br. Koszt do 100 zł, zapisy do przyszłej niedzieli (wymagany PESEL i adres). Wyjazd w sobotę 21.10. ok. 4:00, powrót w niedzielę nad ranem.

· Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Sylwestra Bani.
· Sprzątanie: -podziękowanie nr 124-135; -zapraszamy nr 136-145.
· Spotkanie kandydatów na ministrantów w środę o godz. 17:00.

PON: +Lesław Masłyk w tydz. po śmierci – int. od brata z żoną
WT: +Marta Skarbowska i Andrzej Florek
ŚR: +Tadeusz Wiszyński w 7. rocz. śmierci
CZW: +Helena Susło – int. od swatów Piotrowskich