II NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.01.2021 r.

• Wspomnienia liturgiczne:
    WT:   św. Józefa Sebastiana Pelczara
    CZW: św. Agnieszki
  • Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • Za tydzień II Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez Papieża Franciszka, poświęcona celebracji i krzewieniu Słowa Bożego. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedzielę w sposób szczególny z radością wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest „dobry i łaskawy”.
  • W niedzielę zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  • Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Sylwestra Bani.
  • Sprzątanie: -podziękowanie nr 79-81; -zapraszamy nr 82-84b.
    PON: +Edward Florek (17:00)
    WT: +Genowefa i Władysław Graboń (17:00)
    ŚR: +Ludwik (w 10. rocz. śmierci), Franciszek, Zofia Wójcik – int. od rodziny (17:00)
    CZW: +Edward, Maria Florczak, Adam, Wanda Szteliga (17:00)
    PT: +Henryk Warchoł – int. od żony (15:30)
    +Irena, Henryk Florczak, Stefania, Jan, Andrzej, Stanisław Oleniacz, Zofia Koryto (17:00)
    SOB: +Wiesław Masłyk – int. od Grażyny i Józefa Lubeckich (17:00)
    N: +Andrzej Graboń (8:00)
    +Andrzej Osiadły, Andrzej Sychowski, Stefania, Ludwik, Władysław Fiedeń (11:00)

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 03.01.2021 r.

• Dzisiejsza niedziela kończy w Kościele katolickim Okres Narodzenia Pańskiego. W polskiej tradycji kolędy śpiewamy aż do 2 lutego.
  • W przyszłą niedzielę na sumie będzie poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
  • Różaniec  w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Heleny Bani.
  • Sprzątanie: -podziękowanie nr 78-78e; -zapraszamy nr 79-81.
    PON: +Jan, Maria Futyma (17:00)
    WT: +Ludwik, Stanisław, Zofia Wiszyńscy, Aniela, Henryk Bednarczyk (17:00)
    ŚR: +Andrzej, Maria, Katarzyna, Jan, Stanisław, Józef, Ludwika Wroniak, Wanda, Jan Winnicki (17:00)
    CZW: +Zofia, Józef Kowalczyk, Małgorzata Kowalczyk-Raś i Władysław Kowalczyk (17:00)