V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019 r.

· Dzisiaj w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o 11:00.

· W środę pielgrzymka dzieci i ich rodziców do Sanktuarium MB Miłosierdzia w Starej Wsi i do klasztoru Sióstr Służebniczek.

· W piątek odpust parafialny ku czci MB Wspomożycielki Wiernych. Uroczysta suma o godz. 11:00, na tej Mszy św. będą dzieci pierwszokomunijne oraz kandydaci do bierzmowania – uczniowie kl. VIII SP i III Gim. Wtedy ci uczniowie otrzymają pamiątkowe krzyże przed przyjęciem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w sumie odpustowej, którą odprawi i kazanie wygłosi Ksiądz Prałat Kazimierz Kaczor z Haczowa. Wieczorna Msza św. i nabożeństwo majowe w tym dniu będzie o godz. 18:00.

· W przyszłą niedzielę na sumie będzie rocznica I Komunii św. dzieci kl. III SP.

· Zapowiedzi:
II-Grzegorz Kowalczyk i Maria Zubel
I-Marcin Władysław Florek s. Edwarda i Marii Graboń i Paulina Agnieszka Gierlach c. Wiesława i Agaty Sienkiewicz

· Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Heleny Osiadły.
· Sprzątanie: -podziękowanie nr 233-235; -zapraszamy nr 239-243.

PON: +Janina Futyma – int. od Lucyny Kędra w miesiąc po śmierci
WT: +Kazimiera i Zdzisław (w 12. rocz.) Florek
ŚR: +Bolesław Bednarczyk – int. od Beaty Żechowskiej z Jaćmierza
CZW: +Wiktor Ruchlewicz w 10. rocz. śmierci
PT: suma odpustowa (11:00)
+Mieczysław Wiszyński (miesięczna) (18:00)
SOB: o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Alfredy Fuksa – int. od dzieci
N: +Ks. Józef Bednarczyk w pierwszą rocznicę śmierci (8:00)
+Felicja i Jan Surowiak – int. od rodziny Śnieżek (9:30)
w int. dzieci klasy III SP i ich rodziców (11:00)

IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019 r.

· Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

· Jutro wspomnienie MB Fatimskiej i początek naszych nabożeństw ku czci Maryi: różaniec i procesja z figurą wokół kościoła.
· We wtorek wspomnienie św. Macieja Apostoła.
· We czwartek święto św. Andrzeja Boboli (w Strachocinie uroczystość ku jego czci).

· W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii na Mszy św. o godzinie 11:00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie w piątek od godz. 15:00 do 16:00. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. II i egzamin będzie w środę po Mszy św.

· Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania (uczniów kl. VIII SP i III Gim.) będzie we czwartek po Mszy św.

· Zapowiedzi:
I – Grzegorz Krzysztof Kowalczyk s. Jana i Renaty Rygiel i Marta Zubel c. Ryszarda i Marioli Fredyk z Brzozowa

· Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Mieczysława Grabonia.
· Sprzątanie: -podziękowanie nr 224-232; -zapraszamy nr 233-235. W sobotę po nabożeństwie.

· Msze św. w tym tygodniu o godz. 8:00 i 18:00 poprzedzone nabożeństwem majowym.
PON: +Tomasz Sobolak – int. od rodziny Kocyłowskich
WT: +Ryszard Samiec – int. od brata Wacława z rodziną
ŚR: +Zofia Florczak – int. od męża
CZW: +Ksawera Łukaszewska w 3. rocz. śmierci i Jan, Julia i Kazimiera
PT: +Kazimiera Futyma – int. od brata Edwarda z rodziną (16:30)
+Artur Winczowski – int. od Rycerstwa Niepokalanej (urodzinowa)
SOB: +Wiesław Masłyk – int. od Zofii i Kazimierza Pietranowicz
N: +Maria Mazur – int. od brata Stanisława (8:00)
+Władysława Ruchlewicz – int. od siostry Rysi z rodziną (9:30)
w int. dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin (11:00)

· Urząd Miejski informuje o jutrzejszej zbiórce odpadów wielkogabarytowych i sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego.

· Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o podstawowym terminie składania wniosków tj. do 15 maja.