W dniach 2-9 lutego br. w naszej parafii będzie przebywał obraz Matki Bożej Robotników „Solidarności” i Pielgrzymki Ludzi Pracy.

W 1984 r. artysta z Podlasia – malarz Artur Chaciej wykonał obraz nazwany “Matką Boską Robotników Solidarności”. Obraz ten ma niezwykłą historię.

Powstał z inicjatywy ówczesnego przewodniczącego podziemnego Zarządu Regionu w Białymstoku, Stanisława Marczuka. Obraz wykonano w trzech kopiach różnej wielkości. Najmniejszy z nich otrzymał na własność bł. ks. Jerzy Popiełuszko i w prywatnej rozmowie stwierdził, że dla niego jest to Matka Boska Solidarności. Związkowcy z podlaskiej „Solidarności” największy z obrazów przekazali podczas II Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę w 1984 r. jako symbol spotkań u stóp Czarnej Madonny. W obawie przed represjami ze strony SB, przewieziono go pod osłoną innego obrazu z wizerunkiem świętego. Robotnicy chcieli, by umieszczona na tle biało-czerwonej flagi Matka Boska Częstochowska nosiła nazwę „Solidarności”. Obraz przez kilka lat był przechowywany na Jasnej Górze, by potem towarzyszyć kolejnym regionom w Pielgrzymkach Ludzi Pracy.

Harmonogram adoracji:

Obraz będziemy adorować rano od 8:00 do 10:00 i po południu od 16:00 do 18:00. Każdego dnia wyznaczone są numery domów do adoracji, domownicy przychodzą rano lub wieczorem – w zależności od możliwości. Róże różańcowe natomiast będą miały wyznaczone pory. Uczniowie wyznaczonych klas będą modlić się po południu.

RANO
8:00-10:00 (Msza św. o 8:00)
PO POŁUDNIU16:00-18:00 (Msza św. o 17:00)
PONIEDZIAŁEK:nr 1-70
rano: róża Heleny Banipo południu: róża Sylwestra Bani, kl. I, II i III SP
WTOREK:nr 71-140
rano: róża Agnieszki Cecułypo południu: róża Marii Florek, kl. IV i V SP
ŚRODA:nr 141-210
rano: róża Janusza Fuksypo południu: róża Mieczysława Grabonia, kl. VI i VII SP
CZWARTEK:nr 211-280, Rycerstwo Niepokalanej
rano: róża Mieczysławy Michalskiejpo południu: róża Heleny Osiadły, kl. VIII SP
PIĄTEK:nr 281- do końca, Kijowiec, Równie i Wola Górecka
rano: róża Urszuli Sobolakpo południu: róża Małgorzaty Wysoląd, kl. III Gim.