jasełka, ultrafiolet
fot. J. Oleniacz

W święto Ofiarowania Pańskiego, po wieczornej Mszy św. w naszym kościele zaprezentowała się Grupa Teatralna, działająca w Gimnazjum pod opieką pani Elżbiety Wolańskiej-Dereń, która zajęła I miejsce na XX Spotkaniach Teatralnych „JASEŁKA 2017” w Jarosławiu.

Spektakl przedstawiał narodzenie Jezusa, ale nawiązywał też do Księgi Genesis (kuszenia Adama i Ewy, wygnania z Raju). Przedstawienie było w formie pantomimy z elementami techniki lalek – „czarny teatr”.

Skład grupy:

 • Kornelia Florczak
 • Anita Florek
 • Martyna Florek
 • Amelia Jonarska
 • Barbara Futyma
 • Milena Mazur
 • Kacper Winczowski
 • Robert Antoń
 • Kamil Mazur
 • Maksymilian Dobek
 • Eliza Milczanowska
 • Martyna Grzebień
 • Mikołaj Karbowski
 • Elżbieta Wolańska-Dereń (opiekun, reżyser)