Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 04.06.2017 r.

* Dzisiaj za pobożne i publiczne odmówienie Hymnu „O Stworzycielu Duchu…” można uzyskać odpust zupełny. Po sumie program przygotowany przez uczniów naszej szkoły pt. „Klucz do skarbu św. Jana Pawła II” i zmiana tajemnic różańcowych.
* Jutro drugi dzień Zielonych Świąt- Święto Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 9:00 i 18:00. Na Woli o godz. 16:30.
* We czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Janusza Fuksy.
* Sprzątanie: -podziękowanie nr 300-308; -zapraszamy nr 1-5.

* Czterodniowa pielgrzyma w dniach 3-6 sierpnia – Kalisz, Licheń, Toruń. Informacje i zapisy pod nr komórkowym: 783-490-087.

* Msze św. zawsze o 18:00, w poniedziałek dodatkowo o 9:00 i na Woli o 16:30.
* Intencje:
PON: +Maciej Wójcik (18:00)
+Mariusz Stankiewicz – int. od Janusza Ruchlewicza i Krzysztofa Florczaka (16:30)
WT: +Zofia Florczak (miesięczna)
ŚR: +Kazimiera Florek w 12. rocz. śmierci i Zdzisław Florek
CZW: +Władysław, Helena, Franciszek, Karolina, Stanisław, Julia Fuksa, Katarzyna Wolańska
PT: +Kazimierz, Celina Futyma
SOB: +Ryszard Klimkowski w 4. rocz. śmierci, Józefa i Edward
N: +Zofia i Kazimierz Dudek (8:00)
o szczęśliwą podróż (11:00)

Wniebowstąpienie Pańskie – 28.05.2017 r.

* Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zielonych Świąt. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się czas paschalny.

* W środę zakończenie nabożeństw majowych.
* W czwartek rozpoczyna się czerwiec miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Jezusowego. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
* W piątek po godz. 15:00 wizyta u chorych, a następnie Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Woli Góreckiej o 16:30, w Górkach o 18:00.
* W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi – po Mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
* W niedzielę po sumie program przygotowany przez uczniów naszej szkoły „Klucz do skarbu św. Jana Pawła II”, a następnie zmiana tajemnic różańcowych.

* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Florek.
* Sprzątanie: -podziękowanie nr 287-299; -zapraszamy nr 300- 308.

PON: +Stanisław Jarosz – int. w 5. rocz. śmierci
WT: +Franciszka, Rudolf, Romualda i Krzysztof Dymiński
ŚR: o zdrowie, opiekę Maryi i Boże błogosławieństwo w rodzinie
CZW: +Danuta, Zdzisław, ++ z rodziny Kuśnierczyk i Hędrzak
PT: +Mariusz Stankiewicz – int. z Koła Łowieckiego „Bażant” z Brzozowa (16:30)
+Alicja Florek (miesięczna) (18:00)
SOB: w 35. rocz. ślubu Zofii i Jana Mazur
N: +Irena, Henryk Florczak (8:00)
za parafian (9:30)
+Jadwiga Majkowska – int. w 2. rocz. śmierci (11:00)

* Urząd Miejski w Brzozowie Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa informuje, że w dniu 29.05.2017 r. z terenu Górek będą odbierane odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórka elektrośmieci koło Domu Strażaka od godz. 10.00 do 17.00. Więcej…

VI Niedziela Wielkanocna – 21.05.2017 r.

* Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii Św., w której uczestniczą dzieci klasy II i III w liczbie 27 osób. Po południu o godz. 15:30 na nabożeństwie majowym dzieci pierwszokomunijne złożą przyrzeczenia trzeźwościowe – swoje i rodziców jako dar wdzięczności za I Komunię Świętą.
* W wtorek pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i rodziców oraz wychowawców do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. Wyjazd o godz. 7:00, powrót po godz. 17:00. W tym dniu nabożeństwo majowe będzie o 18:00.

* W środę odpust parafialny ku czci MB Wspomożenia Wiernych. Uroczysta suma z udziałem kapłanów i procesją eucharystyczną z dziękczynnym „Te Deum” o godz. 11:00. Msza św. wieczorna poprzedzona majówką o godz. 18:00. Na procesję proszę zabrać baldachim i feretrony.
* W poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe. Będziemy modlić się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli. We wtorek będzie procesja do krzyża misyjnego przy drewnianym kościele.
* W piątek początek Nowenny do Ducha Świętego, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

* Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie z Radą Duszpasterską i Komitetem Budowy Wieży.
* Zapowiedzi:
II-Paweł Futyma i Anna Łuszcz (parafia Bukowsko)
* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Agnieszki Cecuły.
* Sprzątanie: -podziękowanie nr 277-285; -zapraszamy nr 287-299.

* Intencje:
PON: w intencji rodziny Skiba o zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski
WT: +Wiktor Ruchlewicz – int. w 8. rocz. śmierci
ŚR: +Mieczysław Wiszyński (miesięczna)
CZW: +Jadwiga i Edward Jonarscy
PT: +Marta Skarbowska (miesięczna) i Andrzej Florek (18:00)
SOB: +Tadeusz Wiszyński (miesięczna)
N: +Jadwiga Graboń – int. od róży Marii Florek (8:00)
+Zuzanna, Mieczysław i Edward Stankiewicz – int. od żony i synowej (9:30)
+Stanisław Graboń (11:00)

* W piątek tj. 26 maja 21 Brygada Strzelców Podhalańskich będzie w Starej Wsi obchodziła 24. rocznicę powstania formacji. Obchody poprzedzi Msza św. w starowiejskiej bazylice o godz. 10:30 w intencji Ojczyzny i żołnierzy 21. BSP. Więcej…