XII Niedziela Zwykła – 25.06.2017 r.

* Dzisiaj w kościele filialnym na Woli Góreckiej odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:30.
* W czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 18:00, na Woli Góreckiej o 16:30.

* W pierwszą sobotę lipca czcimy Niepokalane Serce Maryi – w tym dniu planowany jest wyjazd na Nabożeństwo Fatimskie do Miejsca Piastowego ok. godz. 17:00. Prosimy o zgłoszenia do księdza proboszcza na wspólny wyjazd.
* W pierwszą niedzielę miesiąca będzie nasza wspólna adoracja, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu po raz ostatni popołudniowa Msza św. o godz. 16:00, w miesiącu lipcu (od 9.07) i sierpniu nie będzie Mszy św. niedzielnej o 16:00.

* Zapowiedzi:
I- Dominika Susło c. Jana i Teresy Dobek i Wojciech Sobota s. Mariana i Ireny Wrona z Przysietnicy.

* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Heleny Osiadły.
* Sprzątanie: -podziękowanie nr 13-16a; -zapraszamy nr 18-24.

* Dzisiaj tj. 25.06 spotkanie dla pątników pielgrzymki pieszej do Częstochowy o godz. 14:00 w brzozowskiej kolegiacie. Informacja o pielgrzymowaniu duchowym – na stoliku darów są deklaracje dla takich pielgrzymów.

* Msze św. w tym tygodniu o godz. 18:00.
* Intencje:
PON: +Genowefa i Władysław Graboń.
WT: +Tadeusz Wiszyński (miesięczna)
ŚR: +Janina i Paweł Florek
CZW: o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski (16:30)
+Władysław, Władysława i Wiktor Wiszyński (18:00)
PT: +Helena Krawczyk (18:00)
SOB: w intencji LKS Górki – o błogosławieństwo Boże dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych (18:00)
N: +Piotr Grela (8:00)
+Zofia i Piotr Biega (9:30)
+Alicja Florek – int. w 2. rocz. śmierci (11:00)

XI Niedziela Zwykła – 18.06.2017 r.

* Trwa Oktawa Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna dzisiaj po sumie. Dzisiaj składka inwestycyjna na wykonany chodnik przy drewnianym kościele.
* W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
* W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msze św. w tym dniu będą: rano o godz. 8:00 (na zakończenie roku szkolnego), a także o godz. 18:00. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Sercu Bożemu.
* W piątek nie obowiązuje post.
* W sobotę Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8:00 i 18:00.

* W niedzielę w kościele filialnym na Woli Góreckiej o godz. 9:30 będzie Msza św. odpustowa ku czci MB Nieustającej Pomocy. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ksiądz Krzysztof Zańko – wikariusz z Brzozowa.

* Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Ewy Węgrzyn.
* Sprzątanie: -podziękowanie nr 5a-12; -zapraszamy nr 13-16a.

PON: +Marta Skarbowska – int. od kolegów i koleżanek z pracy Stomil
WT: +Wiktor Florek – int. w rocz. śmierci
ŚR: +Lesław Florczak – int. od rodziny Piotrowskich (miesięczna)
CZW: +Jan, Danuta Ciepiela (16:30)
+Robert Ząbkiewicz – int. w 10. rocz. śmierci (18:00)
PT: w int. klasy III gimnazjum na podziękowanie z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego na dalsze życie (8:00)
+Wiktor Ruchlewicz, Genowefa i Władysław Piotrowscy (18:00)
SOB: +Mieczysław Wiszyński (miesięczna) (8:00)
+Czesława Florek – int. w rocz. śmierci
N: +Marta Skarbowska (miesięczna) (8:00)
w int. parafian w dniu odpustu MB Nieustającej Pomocy (9:30)
dziękczynna za 90 lat życia Heleny (11:00)

* W dniach od 4.07. – 15.07.2017 r. wyrusza na pątniczy szlak na Jasną Górę 37 Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka. Spotkanie organizacyjne dla wybierających się na Pielgrzymkę odbędzie się w niedzielę 25.06.2017 r. w brzozowskiej Kolegiacie o godz. 14.00. Zapraszamy do podjęcia odważnej decyzji i wyruszenia na pątniczy szlak. Ci, którzy nie mogą pielgrzymować fizycznie mogą uczynić to w sposób duchowy. Więcej informacji…

Uroczystość Trójcy Świętej – 11.06.2017 r.

* W dzisiejszą niedzielę kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.
* W tym tygodniu Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w tym dniu będą rano o godz. 8.00 w parafii i na Woli Góreckiej. Msza święta z procesją do czterech ołtarzy będzie o godz. 10.00
* Ołtarze będą: pierwszy przy domu rodziny Graboń nr 232, drugi przy domu rodziny Florek nr 278, trzeci przy domu rodziny Pietranowicz nr 241, czwarty przy drewnianym kościele – przygotowują strażacy
* W Oktawie Bożego Ciała procesja poprzedzona Mszą świętą będzie o godz. 18.00, w niedzielę procesja będzie po sumie (11.00)
* Wspomnienia świętych: WT: świętego Antoniego, SOB: świętego Brata Alberta
*  W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

* Różaniec: róża Michalskiej Mieczysławy
* Sprzątanie: podziękowanie nr od 1 do 5, zapraszamy nr od 5a do 11.
* Następna III niedziela miesiąca jest niedzielą inwestycyjną, możemy składać ofiary na wykonany chodnik. W najbliższym czasie przejdą też rejonowi, aby zebrać kwotę 13000 zł zaległą za trotuar . Na rodzinę przypada 50 zł. W najbliższym czasie rozpocznie się też praca przy budowie wieży. Wykonawca poinformował, że prace rozpoczną się w tym miesiącu.
* Informacja o pielgrzymkach: Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie w dniach 29.07 do 07.08.2017. Pielgrzymka do Kalisza, Lichenia i Torunia czterodniowa początkiem sierpnia (szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń).

* Msze święte w tym tygodniu zawsze o godz. 18:00 i o 8:00
* Intencje:
PON + Jan Florek w rocz. śmierci, Gabriela i Zygmunt (8:00)
WT: + Antoni Jurkowski (imieninowa)
ŚR: + Romana Stalska (miesięczna)
CZW: za parafian (8:00)
Genowefa Lubecka Stefania, Ludwik Zajdel Bronisława i Ludwik Witek (10:00)
PT: + Alina Konopka, Helena i Kazimierz Dudek ( od Jana i Anny )
SOB: + Tadeusz Florek Futyma ( int. od rodziny Staszek z Podhala )
N: + Janina Niezgodzka (8.00)
w 18 urodziny Wiktorii Łukaszewskiej (11.00)

* Intencje ks. Prałata: