Na terenie góreckiej parafii znajdują się aż trzy świątynie: kościół drewniany, murowany- parafialny oraz filialny w przysiółku Wola Górecka.

Kościół drewniany

Zbudowany jest z belek kładzionych na zrąb i pokrytych z zewnątrz deskami. Nawę główną przecina niższy od niej transept, tworzący na linii wschód-zachód dwie kaplice. Świątynia ma dwuspadowy dach, pokryty blachą. Taki sam daszek pokrywa południową kruchtę. Nad przecięciem nawy z transeptem znajduje się ośmioboczna wieżyczka sygnaturki.

Na wartość zabytkową kościoła składa się krucyfiks ludowy z przełomu XXIX/XX w., feretron rokokowy z drugiej połowy XVIII w. z obrazem dwustronnym Matki Bożej Szkaplerznej i św. Zofii z córkami (przeniesiony z kościoła w Humniskach). Z drugiej połowy XVIII w. pochodzą trzy lichtarze (jeden z brązu, dwa mosiężne), trzy ramki drewniane oraz bogato rzeźbione, pozłacane kanony rokokowe (przywiezione ze Śląska po II Wojnie Światowej).

Świątynia ta jest systematycznie rewitalizowana ze środków pozyskanych m. in. od Podkarpackiego Konserwatora Zabytków, Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego oraz ze  środków własnych.

Kościół jest wpisany do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa: nr rej.: A-606 z 22.05.1995 r. Niektórzy twierdzą, że jest to ostatni drewniany kościół zbudowany w Polsce przed II WŚ.

Obecnie świątynia ta wykorzystywana jest jako kaplica przedpogrzebowa.

Kościół parafialny

wizualizacja-kosciola
Komputerowa wizualizacja kościoła.

Budowę nowej świątyni rozpoczęto w 1996 r. wg projektu inż. Ruben Bardanaszwiliego. Większość prac budowlanych zakończono w 2005 r., jednak nie została ukończona budowa wieży, której wykonanie planuje się na 2017 r.

fot. J. Oleniacz

Kościół filialny

Kościół filialny w Woli Góreckiej

W latach ’90. XX w. mieszkańcy przysiółka Wola Górecka podjęli się budowy kościoła filialnego pw. MB Nieustającej Pomocy.